29 sierpnia 2011

Jak odnieśc sukces w biznesieWiele osób zakładających własne firmy zastanawia się od czego tak naprawdę zależy sukces w biznesie. Czy istnieją uniwersalne zasady, które mogą go zagwarantować? Założyciel GoDaddy.com, największego na świecie rejestratora domen twierdzi, że tak. Sformułował on 15 zasad sukcesu w biznesie i życiu, które jego zdaniem gwarantują nam sukces.
 

 • Wyjdź i pozostań poza swoją strefą bezpieczeństwa

Możliwe, że nie wydarzy się nic znaczącego jeżeli będziesz pozostawał w swojej strefie bezpieczeństwa. Większość ludzi mówi, że troszczy się w takiej sytuacji o swoje bezpieczeństwo. Natomiast bezpieczeństwo jest dobre dla zwłok i osób, które boją się podjąć wyzwanie.
 • Nigdy się nie poddawaj
Większość rzeczy nie działa, kiedy się je próbuje po raz pierwszy. To, że zrobisz coś, co zdaje się nie działać, nie oznacza że nie zadziała w przyszłości. Może to oznaczać, że nie działa w sposób jaki to robisz. Gdyby to było proste, każdy by to robił, a Ty nie mógłbyś już wykorzystać tej szansy.
 • Kiedy jesteś gotów zrezygnować, jesteś bliżej niż Ci się wydaje
Znane chińskie przysłowie mówi, że pokusa by zrezygnować będzie największa kiedy jesteś najbliżej sukcesu.
 • Zaakceptuj najgorszą rzecz, które może się wydarzyć i oceń jakie mogą być jej skutki
Świadomość o możliwych stratach jest bardzo ważna w biznesie. Dzięki temu można się przygotować, aby w odpowiedni sposób zareagować podczas sytuacji kryzysowej. Jej skutki będą mniejsze, kiedy będziemy mieli plan reagowania na najgorsze możliwe sytuacje.
 • Skup się na tym co chcesz aby się stało
Stare powiedzenie brzmi, że powinieneś być taki jak Twoje myśli. Większość osób wie zapewne czego dotyczy książka lub film Sekret (jeśli nie znasz tego filmu to szczerze polecam). Przesłanie tego filmu w główniej mierze jest związane z tą zasadą.
 • Realizuj swój plan małymi krokami
Nie ważne jak trudna jest sytuacja możesz przez nią przejść  jeżeli koncentrujesz się na chwili obecnej i poświęcasz temu całą swoją energię. Oczywiście strategia długofalowa jest ważna, jednak aby przeć do przodu należy skupiać się na pokonywaniu dnia po dniu.
 • Zawsze idź naprzód
Nigdy nie przestawaj inwestować. Nigdy nie przestawaj poprawiać. Nigdy nie przestawaj próbować czegoś nowego. Kiedy przestaniesz ulepszać swoją firmę, zaczyna ona umierać. Uczyń swoim celem aby być lepszym każdego dnia. Małe codzienne ulepszenia dają ogromną poprawę w przyszłości.
 • Decyduj szybko
Dobry plan krwawo wykonany dzisiaj jest znacznie lepszy niż perfekcyjny plan jutro.
 • Wszystko czym nie zarządzasz rozpadnie się
Jeśli chcesz dostrzec problemy, o których nie wiesz przez parę chwil przyjrzyj się dokładnie obszarowi, którego nie obserwowałeś od jakiegoś czasu. Prawdopodobnie problemy znajdziesz właśnie tam.
 • Zwracaj uwagę na konkurencję, ale jeszcze bardziej skup się na tym co sam robisz
Kiedy spoglądasz na konkurencję pamiętaj, ze wszystko wygląda perfekcyjnie z dystansu. Nawet Ziemia wygląda spokojnie, kiedy patrzy się na nią z kosmosu.
 • Nigdy nie pozwalaj się popychać
Masz własne prawa i masz ich tyle samo co inni. Jeśli firma działa legalnie, znając i stosując prawo możesz zyskać szacunek i przewagę nad konkurencją, która nie zna wszystkich swoich praw
 • Nigdy nie oczekuj, że życie będzie sprawiedliwe
Będąc przedsiębiorcą musisz się przyzwyczaić, że każda osoba jest inaczej traktowana. Składa się na to wiele czynników, często niezależnych od nas.
 • Sam rozwiązuj swoje problemy
Odkryjesz, że stosując własne rozwiązania możesz zyskać przewagę konkurencyjną. Nigdy nie odniesiesz sukcesu w biznesie podążając za innymi. Pamiętaj, że mądry człowiek doradza sam sobie.
 • Nie traktuj siebie zbyt poważnie
Pamiętaj, że błędy w Twoim wykonaniu będą się pojawiać na każdym kroku. Powinieneś umieć sobie z nimi radzić i nauczyć się nie popełniać ich w przyszłości jeszcze raz. Zwykle połowa naszych sukcesów jest wynikiem szczęścia, dlatego miej dystans do siebie.
 • Zawsze znajdź powód do uśmiechu
Dobry humor i samopoczucie jest niezbędne w biznesie. Oczywiście są sytuację kiedy należy przybrać inną postawę. Czy zgadzasz się, że trzymanie się tych zasad gwarantuje sukces? Może dodałbyś własne?

6 komentarzy:

 1. To już 5 lat a artykuł nadal aktualny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatne rady, choć zauważyłem że największy sukces w biznesie odnoszą te osoby, które mają do tej po prostu odpowiednią smykałkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Po 6 latach lista wciąż aktualna, brawo przyda się. Życzę wszystkim wytrwałości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama rejestracja firmy, zwłaszcza z pomocą generatorów wniosków, takich jak CEIDG-1 czy VAT-R nie należy do trudnych. Cała przygoda zaczyna się później - zarządzanie procesami, ewentualnie personelem, konkurencja, testowanie nowych rozwiązań.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przydatne informacje. tym bardziej, że własnie powoli przymierzam się do założenia własnej działalności i prowadzenia biznesu. Dlatego teraz każda rada jest na wagę złota. Skorzystała już z jednej od znajomej i zdecydowałam się na księgowość online (dowiesz się więcej tutaj).

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przydatne informacje. Jeśli chodzi o rozwój firmy, to ja os siebie mogę powiedzieć, że cały czas trzeba się rozwijać. Tworzyć nowe pomysł, nowe akcje marketingowe czy usprawniać procesy w firmie. Takim usprawnieniem wewnątrz firmy na pewno będą wdrożenia erp.

  OdpowiedzUsuń