29 sierpnia 2011

Jak osiągnąć wyznaczony celChciałbym przedstawić krótki schemat, dzięki któremu łatwiej będzie nam osiągnąć wyznaczony cel. Omawianą metodę stosuję od dłuższego czasu i jest dla mnie niezwykle skuteczna. Motywuje, determinuje i uszczęśliwia. Zaczynajmy!
 1. Napisz na kartce papieru ?Moim celem jest????..do dnia????????..?.
 2. Powieś tę kartkę w widocznym miejscu, tak by móc często na nią patrzeć.
 3. Myśl o tym w każdej wolnej chwili.
 4. Wyobraź sobie jak udaje się osiągnąć ten cel. Jak znajomi i rodzina Ci gratulują.
 5. Poczuj tą ogromną radość!
 6. Koncentruj się na jednym. Gdy zabierasz się za osiągnięcie wyznaczonego celu nie myśl w tym czasie o niczym innym.
 7. Skup się!
 8. Wyłącz wszystko co mogłoby Ci przeszkadzać.
 9. Zacznij realizować swoje zadanie.
 10. Pamiętaj o swoich założeniach.
 11. Trzymaj się terminu.
 12. Osiągnij swój cel.
Daj znać czy użyłeś tej metody oraz czy w Twoim przypadku okazała się równie skuteczna.

2 komentarze:

 1. Witaj, jestem początkującym biznesmenem tzn myślę,ze to nawet zbyt duzo powiedziane gdyż dokładnie 2 miesiące temu otworzyłem swoją pierwszą małą firmę. Jestem w miarę zadowolony z zysków więc myślę, że jakoś się to wszystko uloży, jednak obiecałem sobie, że wreszcie wezmę się za maksymalne oszczędzanie na rzeczach na któych bezsensu aby tracił takich jak telewizja, Internet domowy czy własnie telefon. W pierwszej kolejności zająłem się kwestią umowy telefonicznej zawartej z jedną z większych sieci telefonicznych okazało się, że nawet tego nie kontrolowałem i płaciłem "krocie" za tą usługę.Postanowiłem więc znaleźć jakąś inną alternatywną firmę. Wczoraj przeglądając różne strony natrafiłem na https://toya.net.pl/mobilna Czy słyszałeś może coś o ich usługach? Czy Twoim zdaniem własnie na eliminiowaniu różnych drobnych płatności można sporo zaoszczędzić?Czekam na odpowiedź, i miłej niedzieli ;););)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja motywacja niestety to czasami słomiany zapał. Muszę mieć coś co mnie mobilizuje. Miałam wielkie plany, żeby podszkolić kilka swoich kompetencji. Na początku robiłam to sama szukając informacji w Internecie, ale w końcu zdecydowałam się zapisać na ten kurs https://witalni.pl/szkolenia/szkolenia-interpersonalne/szkolenie-z-kreatywnosci/. I naprawdę nie żałuję, bo szkolenie było świetne.

  OdpowiedzUsuń