29 sierpnia 2011

Książki o wolności finansowej dla początkującychO tym, że wiedza teoretyczna jest ważna, zwłaszcza w dojściu do wolności finansowej, wie chyba każdy. Dwie najważniejsze cechy książek dotyczących inwestowania i dochodu pasywnego to, moim zdaniem, motywowanie i dostarczenie podstaw wiedzy finansowej. Z ankiety przeprowadzonej na stronie (w której, niestety, nie brało udziału zbyt dużo czytelników) wynika, że ponad połowa osób w ogóle nie czyta książek finansowych, biznesowych lub motywacyjnych. Natomiast tylko 2 osoby czytają 3 lub 4 książki. Moim zdaniem, jest to bardzo mało. Jednak ankieta byłaby bardziej wiarygodna, gdyby uczestniczyło w niej 100 i więcej osób, dlatego zapraszam do brania udziału w kolejnych.
       
                                                    

        Kilka razy pytano mnie już, jakie książki poleciłbym osobom, które rozpoczynają swoją drogę do niezależności finansowej. Do tej chwili przeczytałem około 50 książek z tej dziedziny, nie licząc odbytych konferencji, webinarów, blogów itp. Jednym słowem, wiele godzin poświęciłem czytaniu lub słuchaniu. Powiem szczerze, że były to także godziny zmarnowane. Dlatego chciałbym przedstawić te pozycje, które przeczytałem kilkukrotnie i mogę polecić osobom początkującym. Po przewietrzeniu swojej domowej biblioteczki, sprzedaje je, aby inne osoby mogły z nich skorzystać. Oto one:
W moim przypadku, pierwszą książką, która przekazała mi wiedzę dotyczącą wolności finansowej był Bogaty ojciec Biedny ojciecA Waszym zdaniem, które książki są niezbędne dla początkujących? Czy pamiętacie swoje pierwsze książki, które przeczytaliście?  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz