06 września 2014

Najlepsza lokata - wrzesień 2014

W dniu dzisiejszym chciałbym rozpocząć cykl comiesięcznych informacji na temat najkorzystniejszych lokat oraz kont oszczędnościowych. Będzie on aktualizowany na początku każdego miesiąca. Z racji tego, że jest to pierwszy ranking poniżej znajdziecie pięć najlepszych lokat miesięcznych, 3 miesięcznych, półrocznych, rocznych oraz pięć najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych. W kolejnych cyklach będę chciał porównać poprzedni miesiąc oraz poinformować o nowościach, które się pojawiły.


Lokatę w Meritum Banku można założyć już od 1000 zł i nie jest wymagane otwarcie konta osobistego. Można to zrobić w oddziale jak i przez internet.

 
Lokata Happy ma najwyższe oprocentowanie na rynku jednak maksymalnie można ją założyć na 10 000 zł. Jest ona skierowana tylko dla nowych klientów, którzy nie mieli wcześniej żadnych produktów w Idea Banku.

 
Najrozsądniejszy wybór moim zdaniem to lokata w BOŚ. Nie jest wymagane otwarcie konta, jednak lokatę można otworzyć tylko dla nowych środków.

 
Wybrałem lokaty w Meritum Banku oraz Getin Online ze względu na to, że przy ich zakładaniu nie ma obowiązku otwierania konta osobistego oraz można je otworzyć już od 1000 zł.

 
Najatrakcyjniejsze wydaje mi się obecnie konto oszczędnościowe w BGŻ Optima, gdzie można przelać nowe środki do kwoty 100 000 zł. 
 
Poniżej znajdziesz bezpośredni odnośnik do założenia lokaty oraz możesz znaleźć najbardziej aktualne porównanie.

5 komentarzy:

 1. Informacje uzupełniające na temat najlepszej lokaty sa na http://najlepsza-lokata.netinvest.pl/.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydał by się post z aktualnym zestawieniem lokat.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ostatnim miesiącu oprocentowanie lokat wskoczyło delikatnie wyżej, choć nadal daleko mu do tego co było jeszcze przed kilkoma laty. Lokaty z oprocentowaniem 5 czy nawet 6 procent w skali roku, póki co zostają tylko miłym wspomnieniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak patrze na te oprocentowanie to chciałbym by ono wróciło bo teraz to bieda.

  OdpowiedzUsuń