02 lipca 2011

Pomysł na....no właśnie na co?

Chciałbym się przywitać i jednocześnie wyjaśnić tytuł bloga oraz motywy jego powstania. Pomysł na milion, czyli na tytuł bloga wpadł mi do głowy oglądając jedną z reklam w tv (nie żartuję). Bloga miałem stworzyć już jakiś czas temu w celu zamieszczania własnych informacji finansowych (w formie pewnego rodzaju pamiętnika). Od dłuższego czasu czytam blogi finansowe i postanowiłem, że chcę do nich dołożyć również swój własny blog. Nic nie mam do stracenia, najwyżej przestanę pisać.

Nazwa bloga jest związana z głównym celem jaki sobie postawiłem, czyli z uzyskaniem 1 miliona złotych. Każdemu codziennie przytrafiają się okazję dzięki, którym mogą osiągnąć niezależność finansową. Jednak tylko nieliczni je dostrzegają i wykorzystują. Jestem zdeterminowany i wiem w 100%, że postawiony cel uda mi się zrealizować. Moim pomysłem na sukces jest wyszukiwanie okazji oraz umiejętne ich wykorzystywanie.

Zachęcam Was drodzy czytelnicy do szukania okazji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Liczę na Wasze opinie.

Na początku mogę obiecać podsumowania miesięczne. Oprócz tego powinny się pojawiać minimum 2 posty, w których zawarte będą moje opinie, pomysły lub spostrzeżenia.

9 komentarzy:

 1. Dobrze, że założyłeś tego bloga. Nasuwa mi się jednak pewna refleksja.
  Jeśli decydujemy się na tworzenie bloga to w pierwszym względzie powinniśmy mieć taką wewnętrzną potrzebę do tego. Nie ma sensu obiecywanie potencjalnym czytelnikom, że będziesz pisał to i to, wtedy i wtedy. To nie ma sensu. Z reguły tak jest, że jak ktoś takie coś obiecuje na samym początku (zwłaszcza jeśli chodzi o ilość wpisów), to potem, po miesiącu, dwóch blog umiera. Przykładów jest bez liku. Inna sprawa, że jak coś obiecujesz i próbujesz na siłę coś pisać, to takie posty z reguły mają średnią jakość.
  Lepiej zatem nie obiecywać i pisać wtedy, kiedy Ci się będzie chciało, bo obietnicami bez pokrycia bardzo łatwo zrazić do siebie innych.
  Niemniej, żeby Ci nie podcinać skrzydeł na samym początku, mam nadzieję, że blogowanie o pieniądzach przypadnie Ci do gustu i po przetrwaniu pierwszych "pisarskich kryzysów", które niewątpliwie nadejdą, nie zrezygnujesz z pisania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodam na próbę do swojego czytnika RSS, zobaczymy, co dalej. Czekam na kolejne wpisy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kry:
  oczywiście wewnętrzną potrzebę już od jakiegoś czasu miałem. Ustaliłem sobie minimalne kryteria na początek, jednak wiem, że mogą one być nieadekwatne, zwłaszcza w przyszłości. Dzięki za słowa otuchy.

  Naokoło Wieży:
  dzięki i mam nadzieję, że się nie rozczarujesz.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Witamy w gronie marzycieli ;) Zgadzam się z kry'em. Jeśli to ma być przyjemność, to nie ma co się zmuszać.
  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia w prowadzeniu bloga. Będę wpadał i sprawdzał jak ci idzie pisanie. Lubie poczytać sporo opinii to zawsze daje do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Łukaszu, również pragnę Ci życzyć powodzenia i oby udało nam się osiągnąć założone cele, i oczywiście wyznaczać co trochę nowe :)
  Również potowarzyszę Tobie w blogowych- finansowych zmaganiach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam.
  Pomysł oklepany... ale jakże ambitny, życzę ci tego miliona z całego serca, również uwzględniając inflacje.
  Redakcja www.kontestklubrybnik.blogspot.com pozdrawia i życzy wielu sukcesów

  OdpowiedzUsuń