29 sierpnia 2011

Biznes na kontenerachPowracam do publikowania postów dotyczących pomysłu na własną działalność gospodarczą. Tym razem opiszę biznes polegający na wynajmie kontenerów, których używa się na budowach, pracach sezonowych lub podczas sytuacji kryzysowych. Jednak, aby otworzyć taki biznes, należy posiadać dość spory kapitał i nie wystarczy kilka tysięcy złotych, jak chociażby w biznesie choinkowym. Największe zyski będą od marca do listopada, gdyż wtedy wykonuje się najwięcej prac budowlanych. Jednak patrząc na tegoroczną zimę, można powiedzieć że w Polsce buduje się cały rok. Biznes polega na zakupie działki gdzie będziemy mogli magazynować nasze kontenery, następnie na zakupie różnych kontenerów,budowie strony internetowej i prowadzeniu marketingu. Transport kontenerów będzie zlecany firmie logistycznej. Najlepiej gdybyśmy znali osoby mające firmę budowlaną.


        Najważniejsze będzie znalezienie tanich kontenerów, taniej firmy transportowej oraz zaufanych odbiorców. Należy zrobić wszystko, aby początkowe koszta były jak najmniejsze. Idealne rozwiązanie to posiadanie średniej działki, dostęp do tanich kontenerów oraz znajomości w branży budowlanej. Te elementy wpłyną na szybszy rozwój naszej firmy.

Klienci

        W stu tysięcznym mieście jest około 400 firm budowlanych, z czego naszymi usługami może być zainteresowanych 10 firm. Zawsze można rozszerzyć działalność na dalsze okolice, jednak powinno to być związane z długofalowym planem rozwoju przedsiębiorstwa. Na początku nie warto rzucać się na szeroką wodę. Przyjmijmy średnio że firmy będą chciały wynająć miesięcznie 1 kontener biurowy, 1 kontener socjalny, 4 kontenery magazynowe i 6kontenerów mieszkalnych.

Koszta początkowe

4 kontenery biurowe, 4 kontenery socjalne, 8 kontenerów magazynowych i 10 kontenerów mieszkalnych- 36000+32000+40000+95000=203 000 zł
1000 zł- strona internetowa i hosting
30 000 zł- działka
4000 zł ? marketing (prasa lokalna, radio, ulotki, banery)
500 zł- założenie firmy
1800 zł- pracownik jeśli sami nie damy rady
400 zł- księgowa

Razem: 240 700 zł

Koszty stałe:

1800 zł- pracownik
400 zł- księgowa
350 zł- ZUS
5000 zł- transport
500 zł- marketing
100 zł- abonament telefoniczny

Razem: 8150 zł

Dochód, wersja mini/maxi:
kontener biurowy: 2000 zł/6000 zł
kontener socjalny: 1500 zł/4500 zł
kontenery magazynowe: 4000 zł/6000 zł
kontenery mieszkalnych: 8000 zł/10000 zł

Razem: 15 500 zł/26 500 zł


Zysk minimalny- 7350, maksymalny- 18350 zł.


W zależności od zysku inwestycja zwróci się po 32 lub 13miesiącach.

miniBIZNESPLAN:
Branża: handel-usługi/budownictwo,
Produkt/Usługa: wynajem kontenerów na place budowy,
Zakres działalności: miasto i jego okolice,
Grupa docelowa: 10 firm budowlanych,
Co potrzebujemy: działka, kontenery, stronę internetową,240 000 zł
Szacunkowe koszta początkowe: 240 700, stałe 8150 zł.
Szacunkowy dochód: 15 500-26 500 zł,
Zyski: minimalny- 7350 zł, maksymalny- 18 350 zł.

        Warto wziąć pod uwagę różne nieprzewidziane sytuacji i mieć zawsze w zapasie rezerwę finansową. Nad biznesem powinny się głównie zastanowić osoby pracujące w branży budowlanej lub dobrze ją znające oraz posiadające dość spore oszczędności (ewentualnie zdolność kredytową na 240000 zł).

A Ty co sądzisz o tym biznesie? Czy da się na nim zarobić?

13 komentarzy:

 1. Trzeba wziąć pod uwagę, że na rynku istnieje sporo takich firm, w tym kilka bardzo solidnych o ugruntowanej pozycji jak np. Transplanner- sprzedają, wynajmują i transportują kontenery magazynowe, budowlane itp. (wszystkie rodzaje właściwie) Zasięg na cały kraj i UE. Gigantyczna konkurencja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ze swojej strony mogę polecić firmę Euro Mega http://www.euro-mega.com.pl/. Dostępne są wszystkie rodzaje kontenerów mieszkalnych i użytkowych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jezusie Nazarejski, co za bzdury...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja myślę, że podobnie jak Joanna, że trzeba wziąć pod uwagę, że istnieję dość dużo takich firm. Ja osobiście stawiałaby na coś związanego z wyposażeniem magazynów tak jak np tutaj http://nedcon.pl/regaly-wjezdne. Myślę, ale mogę się mylić, że to jednak jeszcze dość niszowy temat na rynku

  OdpowiedzUsuń
 5. Własny biznes to jest to. Wysokie wynagrodzenie, własne warunki - można o wiele więcej osiągnąć. Na stronie internetowej http://spolka.org/pl/spolki-na-sprzedaz-102 znajdziecie masę fajnych spółek do zakupienia, uważam, że warto. Każda taka firma to naprawdę istna rewelacja. Gotowe spółki są na starcie o wiele lepsze!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomysł świetny, tylko dość spory budżet na start.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdyby ktoś do własnego biznesu potrzebował magazynu to z doswiadczenia mogę polecić tę firmę http://nedcon.pl/. Naprawdę można na nich polegać. Nie tylko dostarczają sprzęt, ale zaplanują powierzchnię całego magazynu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Biznes w kontenerach? Czego to ludzie nie wymyślą :D Ale w sumie dobry sposób na biznes ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. W każdym biznesie na pewno sprawdzą się dobre usługi księgowe. Obecnie coraz bardziej popularne stają się usługi online. Sama z takich korzystam już jakiś czas i jestem bardzo zadowolona. Lubie załatwiać rzeczy przez Internet, bo to dla mnie dużo wygodniejsze. Szczegóły znajdziecie tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe, ciekawe. Myślę, że ten biznes już od samego początku będzie potrzebował dobrych systemów do zarządzania tymi wszystkimi kontenerami. Ja mogę Ci jeśli chcesz polecić jeden, z którego sama korzystam. Kliknij tutaj i sprawdź szczegóły.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kontenery magazynowe mają bardzo dużo zastosowań. Np. coraz bardziej popularniejsze są kontenerowe domki. Ciekawa sprawa. :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawy pomysł na biznes. Szef ostatnio kupił jeden taki kontener biurowy (coś w tym stylu) ale wtedy do głowy by mi nie przyszło, że na tym można zrobić taki interes :D

  OdpowiedzUsuń