29 sierpnia 2011

Konta zarabiająceObecnie konto bankowe posiada praktycznie każdy dorosły człowiek. To czy jest atrakcyjne, zależy od łatwej obsługi internetowej, od usług, które są dostępne w ramach konta i jego kosztów. Ważne jest także, czy w ramach konta osobistego możemy otworzyć konto oszczędnościowe, które oczywiście powinno być jak najwyżej oprocentowane. Najkorzystniejsze konto osobiste, powinno więc mieć funkcjonalny serwis internetowy, przelewy za 0 zł, koszty obsługi konta i karty w wysokości 0 zł, wszystkie bankomaty na świecie za darmo i konto oszczędnościowe oprocentowane na 6%. Tak było dotychczas. Zatem co nowego posiadają nowoczesne konta osobiste, które mają przyciągnąć niezdecydowanych klientów?


        Banki w swojej ofercie dodały nową cechę konta osobistego. Ma ono służyć już nie tylko do rozliczania i oszczędzania, ale również do zarabiania. Chodzi o to, aby zachęcić klienta do trzymania jak największej ilości gotówki w jednym banku, aby ten mógł tymi pieniędzmi obracać. Co ciekawe, klient na tym może również zyskać.
       Chciałbym przedstawić ofertę dwóch banków, które posiadają obecnie omawiane przeze mnie konta zarabiające. Chodzi o Konto z podwyżką w Banku BGŻ oraz o Konto skarbonkowe w Getin Banku. Zacznijmy może od Konta z podwyżką (opłaty) . Produkt przedstawia się następująco:
 • Podwyżka w wysokości 1% kwoty wpływu na konto - nie więcej niż 50 zł miesięcznie, czyli ktoś nam przeleje 5000 zł, my tą kwotę zwrócimy mu za kilka minut, a na nasze konto trafia 50 zł. Aby bonus był dodany musimy zadeklarować comiesięczny wpływ wynagrodzenia i wykonać jednocześnie przynajmniej trzy transakcje bezgotówkowe w miesiącu.
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 5 zł opłata za kartę bankomatową Debit MasterCard z chipem
 • 0 zł za przelewy krajowe przez Internet do innego banku niż BGŻ
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty w oddziałach banku
        Nie musimy mieć wysokich zarobków, możemy zadeklarować nawet 500 zł, jednak kwota musi wpływać na nasze konto od pracodawcy. Jeśli chodzi o trzy operacje kartą na miesiąc, to kwota również nie jest podana. Wystarczy 3 razy w miesiącu kupić papierosy, chleb i coś do kanapek i zapłacić kartą. Maksymalnie możemy zyskać 540 zł, odliczając opłatę za kartę. Przy lokacie 12 miesięcznej na 6% potrzebowalibyśmy 9000 zł, aby taką kwotę zyskać. Warunek, który trzeba spełnić to wpływ 5000 zł miesięcznie na konto.
        Kolejnym kontem zarabiającym, o którym chciałbym wspomnieć jest Konto skarbonkowe (opłaty) w Getin Banku. Otwierając konto nie ponosisz żadnych kosztów, a dodatkowo możesz co miesiąc odbierać nawet 100zł premii.
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wydanie i prowadzenie karty płatniczej
 • 0 zł za wszystkie przelewy przez Internet
 • 0 zł za wpłaty w oddziałach Getin Banku
 • Otrzymujesz 1 zł za transakcję kartą płatniczą powyżej 100 zł, za transakcję kartą kredytową powyżej 100 zł, za założenie każdej lokaty, za wpłynięcie pensji i za spłatę karty kredytowej
        Ta oferta charakteryzuje się bardzo niskimi kosztami, wręcz powiedziałbym, że zerowymi. Dodatkowo, aktywnie działając mamy szansę na uzyskanie kilku złotych miesięcznie, tylko dzięki płaceniu kartą w sklepie, założeniu lokaty lub nawet za to, że na nasze konto wpłynie od pracodawcy nasza wypłata. Jeśli ktoś kupuje kilka rzeczy w miesiącu, których wartość wynosi 100 zł i więcej, warto zrobić kilka zakupów i na każdych zyskać 1 zł. Przy 10 takich transakcjach otrzymujemy miesięcznie 10 zł, otwierając 10 lokat rocznie kolejne 10 zł, a za dostanie wypłaty 12 zł na rok. W takiej sytuacji (co nie jest ciężko osiągnąć) rocznie otrzymujemy 142 zł, od których prawdopodobnie zapłacimy jeszcze podatek dochodowy.
        Moim zdaniem wchodzimy w nową erę kont osobistych. Prawdopodobnie banki znajdą nowe rozwiązania, których zadaniem będzie przyciągnięcie kolejnych klientów. Możliwe także, że zrezygnują z obecnych propozycji, stwierdzając że nie były one skuteczne. Z niecierpliwością czekam na propozycję kolejnych banków, oferujących konta zarabiające.
Dodatkowe konta standardowe, które mogę polecić:
        A co Ty sądzisz o kontach zarabiających? Czy jest to tylko chwilowa promocja, czy więcej banków będzie oferowało takie rozwiązania? Jakie znasz inne konta oferujące podobną ofertę? Zapraszam do dyskusji?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz