29 sierpnia 2011

Konta zarabiająceObecnie konto bankowe posiada praktycznie każdy dorosły człowiek. To czy jest atrakcyjne, zależy od łatwej obsługi internetowej, od usług, które są dostępne w ramach konta i jego kosztów. Ważne jest także, czy w ramach konta osobistego możemy otworzyć konto oszczędnościowe, które oczywiście powinno być jak najwyżej oprocentowane. Najkorzystniejsze konto osobiste, powinno więc mieć funkcjonalny serwis internetowy, przelewy za 0 zł, koszty obsługi konta i karty w wysokości 0 zł, wszystkie bankomaty na świecie za darmo i konto oszczędnościowe oprocentowane na 6%. Tak było dotychczas. Zatem co nowego posiadają nowoczesne konta osobiste, które mają przyciągnąć niezdecydowanych klientów?


        Banki w swojej ofercie dodały nową cechę konta osobistego. Ma ono służyć już nie tylko do rozliczania i oszczędzania, ale również do zarabiania. Chodzi o to, aby zachęcić klienta do trzymania jak największej ilości gotówki w jednym banku, aby ten mógł tymi pieniędzmi obracać. Co ciekawe, klient na tym może również zyskać.
       Chciałbym przedstawić ofertę dwóch banków, które posiadają obecnie omawiane przeze mnie konta zarabiające. Chodzi o Konto z podwyżką w Banku BGŻ oraz o Konto skarbonkowe w Getin Banku. Zacznijmy może od Konta z podwyżką (opłaty) . Produkt przedstawia się następująco:
 • Podwyżka w wysokości 1% kwoty wpływu na konto - nie więcej niż 50 zł miesięcznie, czyli ktoś nam przeleje 5000 zł, my tą kwotę zwrócimy mu za kilka minut, a na nasze konto trafia 50 zł. Aby bonus był dodany musimy zadeklarować comiesięczny wpływ wynagrodzenia i wykonać jednocześnie przynajmniej trzy transakcje bezgotówkowe w miesiącu.
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 5 zł opłata za kartę bankomatową Debit MasterCard z chipem
 • 0 zł za przelewy krajowe przez Internet do innego banku niż BGŻ
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty w oddziałach banku
        Nie musimy mieć wysokich zarobków, możemy zadeklarować nawet 500 zł, jednak kwota musi wpływać na nasze konto od pracodawcy. Jeśli chodzi o trzy operacje kartą na miesiąc, to kwota również nie jest podana. Wystarczy 3 razy w miesiącu kupić papierosy, chleb i coś do kanapek i zapłacić kartą. Maksymalnie możemy zyskać 540 zł, odliczając opłatę za kartę. Przy lokacie 12 miesięcznej na 6% potrzebowalibyśmy 9000 zł, aby taką kwotę zyskać. Warunek, który trzeba spełnić to wpływ 5000 zł miesięcznie na konto.
        Kolejnym kontem zarabiającym, o którym chciałbym wspomnieć jest Konto skarbonkowe (opłaty) w Getin Banku. Otwierając konto nie ponosisz żadnych kosztów, a dodatkowo możesz co miesiąc odbierać nawet 100zł premii.
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wydanie i prowadzenie karty płatniczej
 • 0 zł za wszystkie przelewy przez Internet
 • 0 zł za wpłaty w oddziałach Getin Banku
 • Otrzymujesz 1 zł za transakcję kartą płatniczą powyżej 100 zł, za transakcję kartą kredytową powyżej 100 zł, za założenie każdej lokaty, za wpłynięcie pensji i za spłatę karty kredytowej
        Ta oferta charakteryzuje się bardzo niskimi kosztami, wręcz powiedziałbym, że zerowymi. Dodatkowo, aktywnie działając mamy szansę na uzyskanie kilku złotych miesięcznie, tylko dzięki płaceniu kartą w sklepie, założeniu lokaty lub nawet za to, że na nasze konto wpłynie od pracodawcy nasza wypłata. Jeśli ktoś kupuje kilka rzeczy w miesiącu, których wartość wynosi 100 zł i więcej, warto zrobić kilka zakupów i na każdych zyskać 1 zł. Przy 10 takich transakcjach otrzymujemy miesięcznie 10 zł, otwierając 10 lokat rocznie kolejne 10 zł, a za dostanie wypłaty 12 zł na rok. W takiej sytuacji (co nie jest ciężko osiągnąć) rocznie otrzymujemy 142 zł, od których prawdopodobnie zapłacimy jeszcze podatek dochodowy.
        Moim zdaniem wchodzimy w nową erę kont osobistych. Prawdopodobnie banki znajdą nowe rozwiązania, których zadaniem będzie przyciągnięcie kolejnych klientów. Możliwe także, że zrezygnują z obecnych propozycji, stwierdzając że nie były one skuteczne. Z niecierpliwością czekam na propozycję kolejnych banków, oferujących konta zarabiające.
Dodatkowe konta standardowe, które mogę polecić:
        A co Ty sądzisz o kontach zarabiających? Czy jest to tylko chwilowa promocja, czy więcej banków będzie oferowało takie rozwiązania? Jakie znasz inne konta oferujące podobną ofertę? Zapraszam do dyskusji?

1 komentarz:

 1. Dobry artykuł. Moim zdaniem opłacalność lokat w różnym okresie potrafi mocno się zmieniać. Takim swego rodzaju remedium na inflacje, które doceniłem dopiero teraz są nieruchomości. Stać mnie aktualnie jedynie na mieszkania (Nieruchomości komercyjne to niestety nie ten pułap cenowy) więc zdecydowałem się na deweloperskie mieszkania od Lokum Deweloper

  OdpowiedzUsuń