29 sierpnia 2011

Pomysły na biznesCoraz trudniej stworzyć innowacyjny biznes, który przetrwa dłużej niż rok. Chciałbym pokazać, że każdy człowiek, jest na tyle kreatywny, że potrafi wymyślić kilka pomysłów na firmę, która będzie miała szansę przynosić mniejsze lub większe zyski. Co jakiś czas będę umieszczał na blogu własne pomysły na biznes. W każdym poście będzie informacja, czego on dotyczy i jego miniBIZNESPLAN. Nie będzie to jednak idealny przepis na sukces, ponieważ pomysł, to tylko jeden z wielu elementów, które będą miały wpływ na rentowność naszego przedsiębiorstwa w przyszłości.        Ceny, koszty, zyski i wszystkie inne liczby w miniBIZNESPLANIE będą przykładowe i, zapewne dla każdego otwierającego taki sam biznes, będą się różniły. Dla podanych danych przyjąłem, że przedsiębiorstwa będą działać w mieście, gdzie jest 100 tys. mieszkańców. Szablon miniBIZNESPLANU będzie następujący:
 • Branża: handel/usługi/produkcja/ itp.
 • Produkt/Usługa: czyli za co konkretnie mamy zamiar otrzymywać pieniądze,
 • Zakres działalności: osiedle/dzielnica/miasto/region/województwo/kraj/Europa
 • Grupa docelowa: do kogo kierujemy nasz produkt bądź usługi, czyli kto ma nam płacić,
 • Co potrzebujemy: transport, produkty, lokal, reklama, pracownicy itp.
 • Szacunkowe koszta: ile musimy zainwestować na początku oraz ile miesięcznie pieniędzy będzie pochłaniał nasz biznes,
 • Szacunkowy dochód: ile możemy miesięcznie zarabiać pieniędzy,
 • Zyski: najważniejszy element naszego biznesu, dzięki któremu widać czy jest on opłacalny.
        Pomysły na biznes będą pojawiać się minimum raz na miesiąc. Niewykluczone, że z jednego z nich w przyszłości skorzystam i będę na bieżąco opisywał jak wygląda prowadzenie własnej działalności (od zakładania firmy, poprzez jej prowadzenie i problemy, które się z tym wiążą). Jeśli macie jakieś propozycję, odnośnie tego co jeszcze można dodać do szablonu lub innych informacji o firmie, które warto zawrzeć, to piszcie.

        Jako, że wyjeżdżam, nie będę mógł odpowiadać na Wasze pytania. Natomiast w ciągu tego tygodnia zamierzam opublikować jeden post, dotyczący pomysłu na biznes. Zamieszczony zostanie w najbliższą środę o 12. Zapraszam do czytania i komentowania.

1 komentarz:

 1. Bardzo zwięzły i pomocny post. Sama z niego korzystałam jak przygotowywałam swój biznes plan. Pamiętam jakby to było wczoraj, a ja dosłownie za kilka dni otwieram swój sklep. Zawsze o nim marzyłam. A teraz wszystko już jest prawie gotowe na otwarcie - regały stoją, kasa fiskalna kupiona (sprawdź tutaj sklep, bo naprawdę go polecam)

  OdpowiedzUsuń